Klart for Palmesus light

JTB-festivalen feirer 5 års jubileum med et forrykende program helga 23.-25. oktober. Vi tilbyr rimelig og enkel transport gjennom AKT-Svipp begge dager.

Buss transport begge dager

  • Bestill transport TIL festivalen i app`n senest kl. 16.30 begge dager
  • Bussen ankommer hallen kl. 18.45 begge dager
  • Bestill transport HJEM fra festivalen senest kl. 18.00 begge dager
  • Bussen reiser fra Ivelandshallen kl. 23.59 begge dager

Festdager i Ivelandshallen:

I fjor var over 1400 barn og ungdom fra Iveland og hele regionen innom festivalen, og festivalsjef Vegar Holbek håper og tror på minst like mange i år. Programmet for 5 års jubileet ser slik ut:

Jesus Til Barna - Klikk for stort bildeProgram JTB 2026Bedehusmann var et populært innslag i 2023 - i år kommer de heldigvis igjen - Klikk for stort bildeBedehusmann var et populært innslag i 2023 - i år kommer de heldigvis igjen Stefan Christian Avila

JTB festivalen på instagram

Hva er JTB-festivalen ?

Jesus til Barna (JTB) er et gratis barne-, ungdoms- og familiefestival som arrangeres årlig i Iveland kommune. Festivalens formål er å skape inkluderende møteplasser for barn og unge, med fokus på fellesskap, trygghet, mestring og glede, uavhengig av bakgrunn og økonomi. 

I 2025 ble Jesus til Barna arrangert over en helg i oktober, med et bredt program tilpasset ulike aldersgrupper. Arrangementet inkluderte egne samlinger og konserter for ungdom, barneprogram med aktiviteter og konserter, samt familiebasar og avsluttende konsert i kirken. Festivalen hadde om lag 1400 besøkende totalt gjennom helgen. 

Festivalen ble gjennomført med stor innsats fra frivillige. Rundt 100 personer bidro på dugnad, og det ble lagt ned anslagsvis 1000 dugnadstimer under selve arrangementet, i tillegg til omfattende planleggingsarbeid gjennom året fra festivalsjef og styre. 

Arrangementet hadde gratis inngang for alle deltakere og ble finansiert gjennom sponsorer, gaver og støtteordninger.